Ďalšou mestskou časťou s vlastným erbom je Brodno

Žilina 4. 9. 2017 – Žilinská mestská časť Brodno má od včerajšieho dňa svoje nové symboly. Mestské zastupiteľstvo v Žiline na svojom ostatnom zasadnutí ustanovilo erb, vlajku a zástavy tejto mestskej časti. Žiadosť o vytvorenie a uznanie vlastného erbu, ktorý by symbolizoval Brodno a nadviazal na historické korene, inicioval primátor a poslanci za volebný obvod číslo 8, predovšetkým poslanec Ján Pažický.

 

V súčasnosti je Brodno jednou z 20 mestských častí krajského mesta Žilina. Potreba erbu pre túto mestskú časť vznikla najmä zo strany občanov a poslancov mestského zastupiteľstva, aby sa zachovali významné medzníky viažuce sa na túto lokalitu. V záujme podpory identity a z úcty k minulosti a predkom iniciovali preto Igor Choma a poslanci za volebný odvod č. 8 žiadosť o vytvorenie a uznanie vlastného erbu.

 

Slávnostné odhalenie symbolov sa konalo 3. septembra 2017 v Brodne, ktorého sa zúčastnili primátor Igor Choma, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, poslanec mestského zastupiteľstva Ján Pažický s ostatnými kolegami zastupiteľského zboru a ďalší vzácni hostia. Výnimočné postavenie počas celej ceremónie mal hlavný štátny radca pre heraldickú tvorbu a správca Heraldického registra SR z Ministerstva vnútra SR Ladislav Vrtel, ktorý umocnil svojou prítomnosťou túto výnimočnú chvíľu.

 

Erb je registrovaný v tejto podobe: v modrom štíte striebroodetý pltník v zlatom klobúku a veste, držiaci zlaté veslo a stojaci na zlatej plti, vyrastajúcej zo strieborného zvlneného pruhu.

Vytvorené: 4.9.2017 | Naposledy aktualizované: 4.9.2017

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu