Deň otvorených dverí v DPMŽ

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pozýva občanov mesta Žilina, návštevníkov, nadšencov a ostatných záujemcov dňa 15. 9. 2018 od 13.00 do 17.00 hod. na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v priestoroch trolejbusového depa na Kvačalovej ulici č. 2 v Žiline.
 
 
Deň otvorených dverí (DOD) je podujatie, ktoré dáva priestor spoznať, čo všetko súvisí s poskytovaním služieb mestskej hromadnej dopravy a popritom absolvovať zaujímavé činnosti, ktoré počas bežnej prevádzky nie je možné zažiť.Každý návštevník si bude môcť detailne pozrieť všetky druhy vozidiel MHD nového modernizovaného vozidlového parku a to konkrétne nízkopodlažné dieslové a hybridné autobusy a trolejbusy. V rámci prezentácie vozidiel bude sprístupnené aj sedadlo vodiča, a tak sa budete môcť vžiť do jeho práce. Zároveň bude možné si pozrieť aj priestory pre kontrolu a údržbu trolejbusov. 
 
 
 
Tohtoročným spestrením programu bude výstava historických autobusov, ktorými sa budú môcť návštevníci aj odviesť cez centrum mesta počas historických jázd.  Neoddeliteľnou súčasťou programu DOD bude už tradične prejazd vozidla s cestujúcimi cez umývaciu linku, ktorý sa vždy teší veľkému záujmu. Počas celého trvania programu budú zamestnanci dopravného podniku pripravení odpovedať na Vaše otázky ohľadom prevádzky MHD.
 
V rámci DOD si budú môcť návštevníci bezplatne vybaviť čipovú kartu pričom bude potrebné so sebou priniesť fotografiu (s rozmermi 3 x 3,5 cm, nie staršiu ako 1 rok). Nabitie čipovej karty predplatným cestovným lístkom ostáva spoplatnené, avšak nie je to podmienkou.  
 
Dňa otvorených dverí sa zúčastnia aj policajti Mestskej polície Žilina, ktorí budú mať prichystaný vlastný infostánok so zameraním na dopravno - preventívne aktivity. Taktiež budú deťom k dispozícií aj v rámci mobilného dopravného ihriska. 
 
Pracovníci z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska sa Vám budú snažiť priblížiť život nevidiacich prostredníctvom prezentácií kompenzačných a optických pomôcok pre zrakovo postihnuté osoby. Taktiež si budete môcť vyskúšať chôdzu s bielou palicou s klapkami na očiach alebo nastupovanie a vystupovanie do vozidla s vodiacim psom.

Zvlášť pre deti bude pripravený program pod vedením animátorov z CVČ a zároveň bude pre nich pripravené aj malé prekvapenie.

 
 
 
Viac informácií o programe nájdete na: http://www.dpmz.sk/n516/ 
Vytvorené: 31.8.2018 | Naposledy aktualizované: 31.8.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu