Dobrovoľníci sa o Pamätník SNP pri Dubnej skale starajú už tri roky

Už tri roky sa dobrovoľníci z iniciatívy zástupcu primátora mesta Žilina Patrika Gromu nezištne starajú o údržbu Pamätníka SNP pri Dubnej skale neďaleko hlavnej cesty medzi Žilinou a Vrútkami. Svojou prácou tak dávajú svetu najavo, že si ctia odkaz slobody a mieru.
 
Pri príležitosti osláv 73. výročia Slovenského národného povstania sa opäť stretli dobrovoľníci, aby pokosili vysokú trávu v okolí zabudnutého Pamätníka SNP pri Dubnej skale a doplnili opätovne odcudzené písmena z nápisu „70 SNP“.
 
„Nesmieme zabúdať na dedičstvo a obete našich starých mám a otcov. Pamätník navždy zostane naším symbolom toho, že dnes už nemusíme kľačať, ale môžeme hrdo stáť ako slobodní občania našej vlasti.,“ povedal viceprimátor Patrik Groma a dodal: „Počas každoročnej údržby monumentu sme odpracovali štyri brigádnické dni, opätovne sme upravili okolie, pokosili vysokú trávu, vyhrabali starú trávu, odstránili drobné nálety a pozbierali všetky odpadky porozhadzované v jeho okolí.“
 
Žilinský mestský poslanec a dobrovoľník Branislav Delinčák hovorí, že „národ, ktorý si nepamätá svoju minulosť je odsúdený prežiť ju ešte raz. O pamätník sa budeme starať aj naďalej tak, ako sme sľúbili.“
 
S údržbou pamätníka pomáhali i členovia občianskej iniciatívy Ľudia mestu, pričom ho všetci udržiavajú na vlastné náklady. Za to im patrí veľké ĎAKUEJEME!
Vytvorené: 30.8.2017 | Naposledy aktualizované: 30.8.2017

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu