Lesopark Chrasť dostáva novú tvár

V žilinskom lesoparku aktuálne prebieha prvá etapa rekonštrukcie, ktorá sa delí na dve časti. Nadácia žilinský lesopark, ktorej zakladateľom je mesto Žilina, práve realizuje prvú časť etapy, ktorá obsahuje rekonštrukciu detského ihriska v Lesoparku Chrasť. Prvá časť pozostáva z 2 krokov, ten prvý zahŕňal asanáciu starých herných prvkov a vodného prvku. V druhom kroku sa buduje nové detské ihrisko pre vekovú kategóriu 0 – 6 rokov, lanovka, trampolíny, úprava a zatrávnenie terénu. Celková cena prvej časti a rekonštrukcie ihriska je vo výške 102 328,76 eura s DPH. 
 
Druhú časť rekonštrukcie financuje mesto Žilina zo svojho rozpočtu, jej výška vzíde na základe verejného obstarávania. Pribudne nové detské ihrisko pre vekovú kategóriu 6 – 14 rokov, škola v prírode, vzniknú nové chodníky a pôvodné sa zrekonštruujú, obnoví sa petang, opraví sa oplotenie, upraví sa terén, ošetria sa dreviny, založí sa trávnik a vysadia sa nové trvalky.
 
„Lesopark Chrasť je pre Žilinčanov veľmi obľúbeným miesto. Navštevujú ho všetky vekové kategórie a hľadajú tam odpočinok, relax. Po rokoch sa našli finančné prostriedky, ktoré určite napomôžu k modernizácii lesoparku. Myslím si, že po dokončení všetkých prác bude náš lesopark prekvitať a každý si tam nájde to svoje,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma.
Vytvorené: 3.8.2018 | Naposledy aktualizované: 3.8.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu