Mesto Žilina dáva príležitosť stredoškolákom z celého sveta pripraviť sa na vážne výzvy budúcnosti

Viete si predstaviť, že by ste sa ako diplomati posadili do výboru Organizácie spojených národov a riešili jeden z aktuálnych svetových problémov, nad ktorým si lámu hlavu reálni odborníci a predstavitelia štátov? To všetko v angličtine, francúzštine alebo španielčine, reprezentujúc inú krajinu než je tá vaša a v oficiálnom diplomatickom protokole spolu s elitnými študentmi z 12 krajín sveta? A spoločne vytvoriť rezolúciu OSN?
 
Mesto Žilina si uvedomuje dôležitosť moderného vzdelania ako základnej zbrane pre budúcu generáciu, vďaka ktorej sa bude môcť dôstojne čeliť výzvam budúcnosti. Preto už šiesty rok podporuje aktivitu študentov a učiteľov Gymnázia bilingválneho T.Ružičku Žilina, Model United Nations, ktorá už za tieto roky získala tradíciu i prestíž. Miesto pasívneho prijímania informácií študenti zažijú zodpovednosť a náročnosť diplomacie na vlastnej koži.
 
 
Tento rok v priestoroch mesta Žilina privítame študentov z Indie, Ruskej federácie, Švédska, Španielska, Belgicka, dvoch luxemburských a nemeckých škôl, Poľska, Palestíny, Ukrajiny a slovenských škôl, ktorí budú rokovať napríklad o kríze v Južnom Sudáne, hrozbe digitálneho veku pre ľudské práva, environmentálneho vzdelávania či prístupu k pitnej vode.
 
„Študenti budú mať jedinečnú príležitosť vyskúšať si, ako reálne funguje svet politikov. Vyskúšajú si debatu a konštruktívnu argumentáciu, ktorá je potrebná v medzinárodných vzťahoch a zdokonalia sa v kritickom uvažovaní,“ zdôraznil žilinský primátor Igor Choma a doplnil, že i vďaka tomuto podujatiu budú mať zahraniční študenti možnosť spoznať Žilinu.
 
Veríme, že okrem získania nových vedomostí a schopností študenti a učitelia mnohých krajín sveta spoznajú aj krásy nášho mesta a jeho okolia.
Vytvorené: 16.2.2018 | Naposledy aktualizované: 16.2.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu