Mestskí poslanci budú mať nižšie odmeny

vyhľadať spojenie MHD
 
 
pohotovosť lekární

Rozpis pohotovostných lekárenských služieb od 17.00 hod. do 22.00 hod.

02. 05. 2018
EKOLEKÁREŇ, HM TESCO, Košická 3, 01001 Žilina
03. 05. 2018
Lekáreň AUPARK, OC AUPARK, Veľká Okružná 59A, 01001 Žilina

celý rozpis
 
kam dnes

Univerzum / Karol Weisslechner Rosenfeldov palác (09:00-16:00)

Príďte s nami osláviť 1. máj Budatínsky hrad, Žilina

Móda z čias renesancie Sobášny palác, Bytča (13:00)

Dalibor Bača: Definitívne nedokončené Nová synagóga v Žiline (13:00-19:00)

ďaľšie podujatia
 
počasie
Streda

26 °C
Štvrtok

27 °C
Piatok

18 °C

In-počasie Meteoinfo
 
mailinglist
Prajete si dostávať aktuálne informácie a správy? Prihláste sa do nášho mailinglistu.  Elektronizácia služieb Mesta Žilina

   

 


 

tlač, návrat 24.04.2018 | Mgr. Barbora Zigová – hovorkyňa mesta Žilina

Mestskí poslanci budú mať nižšie odmeny

Začiatkom apríla nadobudla účinnosť novela zákona o obecnom zriadení, upravujúca strop odmeny, ktorú môžu dostať v jednom kalendárnom roku poslanci mestského zastupiteľstva. Jej maximálna výška je po novom jeden mesačný plat primátora. V súlade s touto úpravou žilinskí mestskí poslanci na svojom pondelkovom (23. apríl 2018) zasadnutí akceptovali zmenu v odmeňovaní.

Po novom tak dostanú za mesiac 253,66 eur v hrubom. Doteraz im mesto mesačne vyplácalo mesačnú odmenu vyššiu ako je minimálna mzda na Slovensku, čo je viac ako 480 eur. Po zmenách v zákone tak dostanú menej. „Keďže súčasný spôsob odmeňovania poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline výrazne prekračuje zákonom stanovený strop, predložili sme návrh na úpravu, ktorá reflektuje zmenu zákona, a to v podobe mesačnej odmeny vo výške 1/12 mesačného platu primátora,“ vysvetlil primátor Žiliny Igor Choma. Upravili sa aj príplatky za sobášenie. Na základe pozmeňovacieho poslaneckého návrhu budú mať sobášiaci poslanci nárok na náhradu výdavkov na ošatenie a úpravu, ktorá bude vyplatená podľa počtu sobášov za rok.
 
Poslanecký zbor sa na svojom 36. zasadnutí venoval i úprave rozpočtu. Žilinskí poslanci schválili použitie rezervného fondu v sume približne 4,3 milióna eur. Odhlasovali tiež finančné prostriedky vo výške 12 100 eur na spolufinancovanie projektov rekonštrukcie telocviční na Základnej škole V. Javorku a na Základnej škole na Martinskej ulici. Prerokovali a odsúhlasili metodickú pomôcku na určenie cien pozemkov s limitovanou výmerou. „V zmysle platnej legislatívy musí mesto s verejným majetkom nakladať hospodárne, efektívne a účelne. Metodickú pomôcku budeme používať v prípade zvyškových pozemkov s malou výmerou, kde by v porovnaní s jeho cenou bola suma za vypracovanie znaleckého posudku v nepomere,“ odôvodnil návrh prednosta mestského úradu Igor Liška. Táto metodická pomôcka bude podľa jeho slov slúžiť len na ohodnocovanie pozemkov v intraviláne mesta do 50 m2, pozemky v extraviláne budú ohodnocovať na základe znaleckých posudkov.
 
Bližšie informácie o rokovaniach mestského zastupiteľstva sú dostupné na webovej stránke mesta Žilina v časti Mestské zastupiteľstvo: http://www.zilina.sk/mestske-zastupitelstvo/
Vytvorené: 2.5.2018 | Naposledy aktualizované: 2.5.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu