Mestský úrad v Žiline má nového prednostu

Primátor mesta Žilina Peter Fiabáne vymenoval od 2. februára 2019 za nového prednostu mesta Žilina Ing. Michala Bergera. Na poste vystrieda doterajšieho Ing. Igora Lišku, ktorý zastával funkciu štyri roky.
 
„Ponuku prednostu Mestského úradu v Žiline som sa rozhodol prijať, pretože ma s týmto mestom viaže viacero vecí. Tu som sa narodil, bol som vychovávaný, vyštudoval som, založil rodinu. Dlhodobo tu pracujem a bývam. Všetky tieto, pre mňa príjemné životné udalosti a spomienky sú späté so Žilinou. Preto ma ponuka práce pre mesto potešila a beriem ju ako výzvu,“ uviedol prednosta Michal Berger.
 
Pre Žilinčanov chce do najbližších rokov zabezpečiť fungujúci úrad s kvalifikovanými a spokojnými zamestnancami, ktorí budú nápomocní občanom mesta pri riešení ich problémov. „Namiesto sťažovania sa na funkčnosť mesta ako občan, mám dnes možnosť ovplyvniť súčasné procesy, zlepšiť a meniť ich. Pre mňa je očakávaným cieľom byť dostatočne informovaný a verím, že aj spokojný partner. Verím, že v takomto stave pripravenosti budeme vedieť nájsť odpovede aj na otázky, ktoré pre občana mesta Žilina zostávajú dlhodobo nezodpovedané a nevyriešené,“ vyjadril sa nový prednosta.
 
 
 
Z pohľadu občana vníma v meste množstvo problémov. Najcitlivejšie sú podľa neho problémy týkajúce sa dopravy a výstavby. „Je to segment, ktorý som vyštudoval a ktorému sa venujem celý svoj doterajší pracovný život.“ Pracovné skúsenosti, ktoré získal v predošlých zamestnaniach chce naplno využiť pri vedení úradu. „Riadením zložiek súkromných stavebných spoločností som si rozsah vedomostí rozšíril aj o iné oblasti, ako je verejné obstarávanie, legislatíva v rôznych oblastiach a samozrejme samotná práca s ľuďmi. Všetko sú to skúsenosti, ktoré sú mojím vkladom do novej práce,“ dodal Berger.
 
 
A ako by sa charakterizoval nový prednosta?
 
 
„Čo sa týka mojej osoby, považujem sa za priameho človeka, ktorý drží slovo a má rád výzvy. Problémy chcem riešiť a rád otváram dvere s názvom „nedá sa“. Mám rád racionálnu oponentúru a rád si vypočujem aj iný názor. K tomu všetkému patrí u mňa aj prijateľná dávka emócie. Keďže prichádzam zo súkromnej sféry nerozoznávam triedenie ľudí podľa trička, či farby pracovného diáru. Dôležitý je výsledok, ktorý v konečnom dôsledku zhodnotia ľudia a budúcnosť. Toto je môj prvý kontakt a možnosť predstaviť sa verejnosti, ktorý je informačný a jednostranný. Najlepší obraz o mne, pre tých ktorí ma nepoznajú, bude spôsob mojej práce a ako som už viackrát uviedol, samotné výsledky.“
Vytvorené: 9.2.2019 | Naposledy aktualizované: 9.2.2019

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu