Na mestskom úrade veje čierna zástava

Mestský úrad v Žiline vyvesil čiernu zástavu. Týmto aktom si mesto uctí pamiatku zosnulého Miroslava Pfliegela, veľkej a významnej osobnosti mesta Žilina, ktorého životná púť sa skončila včera.
 
Miroslav Pfliegel zasvätil celý svoj život vedeckej a odbornej oblasti. Bol autorom a spoluautorom desiatok odborných kníh, vedeckých publikácií a štúdií. Žilinský primátor Igor Choma a zamestnanci mesta Žilina vyjadrujú úprimnú sústrasť smútiacej rodine a blízkym pána Miroslava Pfliegela. „Osoba Miroslava Pfliegela sa stala príkladom nás mnohých. Ako zakladateľ a dlhoročný predseda Zboru Žilincov sa spolupodieľal na viacerých aktivitách mesta, bol vynikajúci organizátor, publicista, výtvarný fotograf. S hlbokým zármutkom som prijal správu o jeho úmrtí. Jeho odchodom stráca žilinská obec dôležitú osobnosť a silnú autoritu,“ zdôraznil primátor. Doplnil, že v roku 2012 mu mesto Žilina udelilo Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta. Smutná správa o odchode Miroslava Pfliegela zasiahla aj jeho dlhoročného priateľa zástupcu žilinského primátora Patrika Gromu. „Dotĺklo srdiečko dobrého človeka. S Mirkom sme sa spoznali pri našich bádateľských záľubách. Časom sme sa stali nielen spoluautormi kníh o Žiline, ale najmä blízkymi priateľmi. Spolu s ním a Petrom Štanským sme sa tešili na našu ďalšiu spoločnú knihu Stratená Žilina II, ktorú určite dokončíme a venujeme Mirkovi. Nikdy naňho nezabudnem, česť jeho pamiatke!“ uviedol Patrik Groma.
 
Miroslav Pfliegel sa narodil v roku 1946. Pôsobil ako vedecký pracovník, dokumentarista, bol riaditeľom EDIS-u, vydavateľstva Žilinskej univerzity, neskôr sa stal predsedom fotoklubu GAMA pri Žilinskej univerzite. Pracoval v niekoľkých komisiách pri ČSAV a SAV. Bol členom predsedníctva Zväzu slovenských fotografov, predsedom Slovenského národného centra FIAP (medzinárodná fotografická organizácia), spoluzakladateľom a predsedom Zboru Žilincov. Vyvíjal aktivity aj v publikačnej oblasti. Stal sa spoluautorom kníh Premeny Žiliny, Moja prvá kniha o Žiline, Žilina vo svetle lámp, Stratená Žilina I a mnohých iných.
 
Posledná rozlúčka s Miroslavom Pfliegelom bude v stredu 31. 1. 2018 o 12.00 hod. vo Farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie na sídlisku Vlčince.
Vytvorené: 1.2.2018 | Naposledy aktualizované: 1.2.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu