Stavba vyhliadkovej veže na Dubni odštartovala

Idea postaviť vyhliadkovú vežu na hrebeni kopca Dubeň nie je pre mnohých z nás novinkou. Prvotné plány postaviť vyhliadku pochádzajú už z roku 1995, ako však vieme pôvodný zámer nebol zrealizovaný. Až v posledných rokoch začala táto myšlienka na pôde mesta opäť ožívať a v súčasnosti naberá reálnu podobu.
 
V roku 2016 oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra vyhlásila verejnú anonymnú architektonickú súťaž návrhov „Vyhliadková veža na Dubni,“ do ktorej sa zapojilo viac ako 40 súťažiacich. Architekti a architektonické spoločnosti predkladali svoje návrhy, ktorými predstavovali riešenia vyhliadkovej veže na hrebeni kopca Dubeň. Víťazný projekt je od spoločnosti FKF design spol. s r. o. Autormi návrhu sú Ing. arch. Ladislav Vikartovský a Ing. arch. Gábor Nagy.
 
Na jeseň tohto roka sa začne so samotnou výstavbou. Odovzdanie staveniska prebehlo 25. septembra 2017 a výkopové práce by mali začať 2. októbra 2017. Zhotoviteľom stavby je firma HSF System SK, s.r.o. Projekt bude financovaný z rozpočtu OOCR Malá Fatra (časť rozpočtu tvorí dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR a časť je z vlastných zdrojov OOCR Malá Fatra) vo výške 283 121,21 eura s DPH. Stavba „Vyhliadkovej veže na Dubni“ by mala byť hotová za 4 mesiace od odovzdania staveniska. Pre verejnosť bude sprístupnená až po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia.
Viac o súťaži sa dozviete na http://sutazduben.sk/
Vytvorené: 28.9.2017 | Naposledy aktualizované: 28.9.2017

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu