V Žiline sa začínajú doručovať oznámenia o čase a mieste konania prezidentských volieb

O necelých päť týždňov si budú Slováci voliť svojho nového prezidenta. Prezidentské voľby sa uskutočnia v sobotu 16. marca 2019, v prípade druhého kola v sobotu 30. marca 2019.
 
V meste Žilina sa od zajtra (12. 2. 2019) začína s doručovaním oznámení o čase a mieste konania volieb prezidenta Slovenskej republiky. Roznášanie potrvá do 19. 2. 2019. V oznámení bude uvedený čas konania volieb, volebný okrsok, volebná miestnosť, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť voliča preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. Oznámenie sa opäť doručuje systémom jednej zásielky do domácnosti, čiže nie každému voličovi zvlášť. Ak teda v domácnosti žijú štyria voliči, do schránky príde jedno oznámenie, nie štyri, ako to bývalo v minulosti. Na oznámení nebude uvedené meno a priezvisko voliča, ale len adresa jeho trvalého pobytu.
 
Voliči nájdu všetky potrebné informácie o pripravovaných voľbách aj na webovej stránke mesta Žilina www.zilina.sk a zároveň v časti eGOV/Voľby si môžu preveriť číslo volebného okrsku, v ktorom môžu voliť, názov volebného okrsku, adresu volebného okrsku, taktiež majú k dispozícii zoznam volebných okrskov, v ktorom je možné vyhľadávať zaradenie konkrétnej ulice do volebného okrsku.
 
 
V prípade, že si chce volič overiť, kde bude môcť voliť, prípadne získať iné informácie k voľbám, môže tak urobiť:
  • osobne v Klientskom centre na Mestskom úrade v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1 (pracovisko osvedčovania a IOM - tel. č. 041/7063506),
  • elektronicky na email erika.ostrochovska@zilina.sk.
 
Požiadavky na prenosnú volebnú schránku sa môžu nahlasovať:

Viac informácií o čase a mieste konania volieb prezidenta Slovenskej republiky, ako aj o doručovaní oznámení o čase a mieste konania volieb nájdete v priloženom PDF.

Vytvorené: 12.2.2019 | Naposledy aktualizované: 12.2.2019

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu