Výborná správa pre žilinských vodičov. Problematická križovatka na Solinkách sa dočká prestavby

Dlhé kolóny v čase dopravnej špičky na križovatke pri pivárni „Drevená krava“ budú onedlho minulosťou. Mesto Žilina pripravuje úpravu stykovej križovatky ulíc Alexandra Rudnaya, Centrálna a Borová na sídlisku Solinky, ktorá má zlepšiť dopravné pomery v týchto miestach a zrýchliť prechodnosť vozidiel. „Jej riešenie spočíva vo vybudovaní nového odbočovacieho pruhu pre odbočenie vpravo z Borovej ulice v smere na Centrálnu ulicu. Ďalším opatrením je osadenie dopravnej značky so zákazom odbočenia vpravo do areálu súkromnej základnej školy,“ vysvetlil pripravované zmeny primátor Žiliny Igor Choma. V súčasnej dobe je podľa jeho slov vypracovaná projektová dokumentácia a prebieha fáza inžinieringu, v ktorej sa vybavujú jednotlivé povolenia a vyjadrenia príslušných inštitúcií.
 
Radnica podľa primátora neustále vyvíja iniciatívu na zlepšenie dopravnej situácie v meste. Z dlhodobého hľadiska plánuje mesto rekonštrukciu križovatky Pod Hájom. Vodičov tu trápi sťažené odbočovanie smerom zo sídliska Vlčince na Solinky. Problém s odbočením spôsobuje najmä množstvo áut jazdiacich nielen po hlavnej ceste, ale i vozidlá prichádzajúce z vedľajšej komunikácie. Riešením je prestavba križovatky Pod Hájom na kruhový objazd. „Tento projekt je však investične i časovo veľmi náročný. Nakoľko je jeho realizácia v dlhodobom časovom horizonte, rozhodli sme sa pristúpiť aspoň k úprave problematickej križovatky pri Drevenej krave. Verím, že po zrealizovaní navrhnutých opatrení sa čiastočne zlepší dopravná situácia na Solinkách,“ uzavrel žilinský primátor.
Vytvorené: 10.4.2018 | Naposledy aktualizované: 10.4.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu