Žilina Invest znížila stratu o neuveriteľných 7,57 milióna eur

Spoločnosť Žilina Invest, s.r.o. bola založená mestom Žilina a obcami Teplička nad Váhom, Nededza, Gbeľany a Mojš za účelom výkupu pozemkov a zriadením externej infraštruktúry pod závody KIA Motors a Mobis Slovakia. Spoločnosť čochvíľa splní svoje poslanie a vstúpi do likvidácie.
 
Za posledné dva roky spoločnosť Žilina Invest znížila stratu o neuveriteľných 7,57 milióna eur. Podarilo sa to najmä konsolidovaním všetkých vzťahov. „Vypovedali sme všetky dodávateľské zmluvy a urobili sme nové verejné súťaže, čím sa nám podarilo ušetriť státisíce eur. Tak isto sme previedli nadbytočný majetok, a to najmä na obce dotknuté výstavbou,“ vyjadril sa konateľ Peter Tulinský.
 
Patrik Groma, ktorý pôsobí v spoločnosti za mesto Žilina, dodal: „Pôsobím v spoločnosti dva roky. Mojou úlohou je znížiť zadlženosť na minimum a spoločnosť priviesť do likvidácie tak, aby to finančne nezaťažilo spomenuté obce ale naopak, mali z toho osoh. Úspešne sa nám to darí, čo potvrdili aj spokojní zástupcovia obcí na nedávnom valnom zhromaždení.“
 
Primátor Žiliny Igor Choma: „V zmysle Obchodného zákonníka môže spoločnosť požadovať úhradu vzniknutej straty od spoločníkov, čo by pre dotknuté obce bolo likvidačné. Konatelia Groma a Tulinský si počínajú veľmi zdatne a v súčasnosti nám takáto hrozba nehrozí.“
Vytvorené: 30.8.2017 | Naposledy aktualizované: 30.8.2017

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu