Žilina pokračuje v rekonštrukciách chodníkov. Do ich obnovy išlo zatiaľ 760 tisíc

Mesto Žilina aj v tomto roku pokračuje v opravách chodníkov na sídliskách a v mestských častiach. S príchodom jari sa začalo s rekonštrukciami na sídlisku Vlčince. Kompletnou obnovou prešli chodníky na uliciach Martinská, Fatranská, Tatranská, Karpatská, Trnavská, Kubínska, Popradská a Černovská. Rekonštrukčné práce nadviazali na minuloročné opravy chodníkov v tejto časti mesta, ktoré radnica spustila vlani v lete. Do obnovy chodníkov na sídlisku Vlčince mesto investovalo približne 334 tisíc eur.
 
V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia chodníka na Bôriku na ulici Alexandra Rudnaya, kde sa vysádzajú aj nové stromy. Práce momentálne prebiehajú aj v časti Malá Praha, kde sa upravujú chodníky na uliciach Ambra Pietra a Kollárovej. Dokončiť by sa mali do konca júna. V najbližšom období sa začne s opravami v zvyšných uliciach v časti Malá Praha a Staré mesto. „Chcel by som poprosiť Žilinčanov o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných dopravných obmedzení, ktoré sa môžu vyskytnúť v súvislosti so stavebnými prácami. Výsledkom však budú nové chodníky, ktoré opäť zvýšia kvalitu života v našom meste,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.
 
Úplne nové chodníky pribudnú v Bánovej, na Kvačalovej ulici a rovnako sa aktuálne budujú prvé úseky chodníka v Budatíne, ktorý je súčasťou navrhovaného budúceho chodníka spájajúceho Budatín so Zádubním. Mesto vychádza v ústrety i chodcom na Solinkách, tu vybuduje chodník na Obvodovej ulici.
 
Samospráva začala s rozsiahlou rekonštrukciou chodníkov v roku 2016. Postupne si úpravou prešli chodníky na Hlinách, Solinkách, Hájiku a časť chodníkov na sídlisku Vlčince. Na opravy zatiaľ minulo mesto približne 760 tisíc eur. 
Vytvorené: 25.5.2018 | Naposledy aktualizované: 25.5.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu