Žilinčania vyčistili Lesopark Chrasť

Približne 40 vriec odpadu vyzbierali v sobotu 21. apríla 2018 účastníci tradičného jarného čistenia Lesoparku Chrasť, ktoré každoročne pripravuje mesto Žilina už niekoľko rokov.

Viac ako 60 ekologicky zmýšľajúcich Žilinčanov sa tak postaralo, aby sa toto obľúbené miesto pre oddych a relax vyčistilo od neporiadku. Medzi dobrovoľníkmi nechýbal ani žilinský primátor Igor Choma, zástupca primátora Patrik Groma, mestskí poslanci Martin Barčík, Peter Fiabáne a zamestnanci mestského úradu. Usilovným zberačom mesto poskytlo pracovné rukavice a vrecia na odpad, po brigáde ich čakalo občerstvenie v podobe bagiet a teplého čaju.
„Dvadsiateho druhého apríla si na celom svete pripomíname Deň zeme. Pri tejto príležitosti už tradične organizujeme čistenie lesoparku. Mňa osobne veľmi teší, že sa vždy nájdu dobrovoľníci, ktorým záleží na čistom okolí a ktorí neváhajú aj na úkor svojho voľného času prísť a priložiť ruku k dielu. Všetkým patrí veľká vďaka,“ uviedol primátor Žiliny. Táto brigáda ma podľa jeho slov aj výchovný a preventívny zmysel. „Ľudia si potom dávajú väčší pozor na ochranu životného prostredia a k prírode sa správajú ekologickejšie. Z roka na rok evidujeme čoraz menej odpadu,“ doplnil Igor Choma. Môžu za to podľa neho jednak osadené odpadkové koše v priestoroch lesoparku a rovnako i fakt, že čistenie sa koná pravidelne niekoľko rokov.
Pri príležitosti Svetového dňa Zeme sa čistilo okolie i v mestských častiach Brodno a Vranie. Približne 40 dobrovoľníkov z radov žiakov a učiteľov Základnej školy Brodno, miestnych členov Jednoty dôchodcov Slovenska, ale i obyvateľov a poslancov týchto mestských častí, spoločne vyzbieralo desiatky vriec odpadkov najmä v okolí potoka Brodnianky, Toboliek a brehov Kysuce.
Vytvorené: 30.4.2018 | Naposledy aktualizované: 30.4.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu