Žilinský deň zdravia ponúkol cenné rady ohľadne zdravia

Vo štvrtok 21. septembra sa v Žiline na Námestí Andreja Hlinku konal v poradí už 14. ročník Žilinského dňa zdravia. Súčasťou podujatia boli bezplatné zdravotné vyšetrenia, Primátorská kvapka krvi, Žilinská plavecká štafeta a zaujímavý kultúrny program.
 
Motto podujatia „zdravie, krása, vitalita“ sa stalo symbolom tohtoročnéhoŽilinského dňa zdravia, na ktorom odborníci upozorňovali na civilizačné choroby a ponúkali zdravú alternatívu života. Súčasťou podujatia boli bezplatné zdravotné vyšetrenia, napr. meranie krvného tlaku, cholesterolu, očného tlaku, hladiny cukru v krvi a iné.
 
Primátorská kvapka krvi
Počas dvoch dní sa konala aj tradičná Primátorská kvapka krvi. Vzácnu a nenahraditeľnú tekutinu darovalo bezplatne na pracovisku Národnej transfúznej stanice SR v Žiline 180 dobrovoľných darcov. Všetkým patrí úprimné a vrúcne ĎAKUJEME!
 
Žilinská plavecká štafeta
Súčasťou podujatia bola aj tradičná Žilinská plavecká štafeta, ktorej sa zúčastnilo 907 plavcov. Najviac zúčastnených bolo v roku 2012, a to 1 338 plavcov. V tomto roku spoločne preplávali 1 406 kilometrov a 500 metrov, čo je vzhľadom na počet účastníkov úctyhodný výkon. Najviac preplávala pani Mária Ondrušková – 34 kilometrov, ktorá svoj výkon zlepšila oproti minulému ročníku o 3 kilometre (začala plávať ráno o 6.00 hod. a s minimálnymi prestávkami plávala až do 20.00 hod.). Najstarším účastníkom bol 94 ročný pán Evžen Protivínsky, ktorý preplával 1 000 metrov. Najmladším účastníkom štafety bol 3 ročný Tomáško Kucko, ktorý preplával 50 metrov. Akcie sa zúčastnili základné školy, stredné školy, športové kluby a verejnosť. Mesto Žilina sa zapojilo do Plaveckej štafety miest 2017, ktoré organizuje Asociácia športu pre všetkých SR. Výsledky, na ktorej priečke sme sa umiestnili, budeme vedieť v decembri.
 
Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na 14. ročníku Žilinských dní zdravia. Prispeli tak ku kvalite samotného podujatia, ktoré z roka na rok navštevuje viac a viac Žilinčanov, ale aj návštevníkov nášho mesta. Ďakujeme!
Vytvorené: 28.9.2017 | Naposledy aktualizované: 28.9.2017

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu