Žilinský primátor si pripomenul oslobodenie hlavného mesta

V stredu 4. apríla 1945 oslobodila Červená armáda Bratislavu, hlavné mesto Slovenska. Od tejto udalosti včera uplynulo 73 rokov a pri tejto príležitosti sa na bratislavskom Slavíne zišli ako každý rok predstavitelia vlády, zástupcovia parlamentu, diplomati, ale aj bežní ľudia z radov verejnosti. Tento významný medzník v dejinách našej krajiny si svojou účasťou na pietnej spomienke pripomenul aj primátor Žiliny Igor Choma spolu s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Andrejom Dankom. Podujatie organizovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.
 
Položením venca k pamätníku si uctili pamiatku tisícok obetí. „Rád by som vyzdvihol odvahu týchto hrdinov, ktorí bojovali za niečo, čo sa nedá kúpiť - za vzácnu slobodu. Aj vďaka ich obetavosti a zásluhám dnes stojíme na našej slovenskej, slobodnej zemi,“ uviedol po spomienkovej slávnosti Igor Choma, ktorý považuje za povinnosť pripomínať si tragédie druhej svetovej vojny, a to najmä medzi mladou generáciou. „Dnešná mládež si už privykla na mier, no vzrastajúci extrémizmus aj medzi mladými je i dnes varovným signálom, že nesmieme zabúdať, čo sa stalo v nie tak dávnej minulosti. Preto si berme príklad z toho, že nedorozumenia a spory by sme mali riešiť mierovou cestou a nie krvavými konfliktami,“ doplnil Choma.
Vytvorené: 10.4.2018 | Naposledy aktualizované: 10.4.2018

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu