Možnosti antigénového testovania sa rozšíria, na Hollého ulici vznikne nové odberné miesto

Od soboty 10. apríla zriadi samospráva stále mobilné odberné miesto aj na Hollého ulici 66.

Okrem obvyklej ponuky permanentných odberných miest v Žiline, budú počas víkendu od 10. do 11. apríla pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii ešte ďalšie dve odberné miesta, ktoré zriadi samospráva. Pracovať v nich budú štyri odberné tímy. Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. V piatok 9. apríla môže verejnosť využiť odberné miesta v Trnovom a Bytčici, ktoré zriadi mesto v spolupráci s obcou Višňové. Fungovať budú v kultúrnych domoch a ponúknu antigénové testovanie pre neregistrovaných záujemcov. Samospráva zároveň informuje, že počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla neplánuje naďalej posilňovať možnosti antigénového testovania v Žiline.

Testovanie cez víkend sa v Žiline uskutoční v obvyklých časoch od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci vždy 15 minút pred koncom testovania alebo začiatkom prestávky. Odberné miesto v Kultúrnom dome Bytčica bude v piatok 9. apríla fungovať od 10.00 do 19.00 hod., s jednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Testovací tím v Kultúrnom dome v Trnovom bude pracovať v piatok 9. apríla od 9.00 do 18.00 hod., s obednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Posledný odber sa uskutoční vždy 15 minút pred uzatvorením miestnosti alebo začatím prestávky. Žilinčania budú môcť nadchádzajúci víkend využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným.

Okrem plánovaného víkendového testovania je v Žiline dostupných aj 11 mobilných odberných miest na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas celého pracovného týždňa, deväť miest je k dispozícii aj v sobotu a päť miest aj v nedeľu. Na väčšinu miest je potrebná elektronická registrácia vopred. Odberné miesta mesta Žilina na Hornom Vale 24, na Hollého ulici 66, jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a odberné miesto na Vajanského ulici 24 (Menamel) testujú aj bez objednávania.

Z dôvodu posilnenia kapacitných možností antigénového testovania v Žiline, zriadi mesto v spolupráci so žilinským Územným spolkom Slovenského Červeného kríža od soboty 10. apríla stále mobilné odberné miesto aj na Hollého ulici 66 (v budove bývalej základnej školy). Pre verejnosť bude k dispozícii od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hod. a od 13.30 do 17.30 hod. Odberné miesto je situované v lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou na osobnom automobile, je teda vhodné aj pre imobilných záujemcov o antigénové testovanie.

Rozšírením kapacít permanentných mobilných odberných miest v meste sa dodnes vytvorili dostatočné možnosti na priebežné testovanie na ochorenie COVID-19. Samospráva preto upozorňuje, že posilnenie kapacít vytvorením dodatočných odberných miest počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla ďalej neplánuje. V prípade zhoršenia epidemickej situácie na území mesta, budeme o zmenách informovať.

Denne aktualizovaný zoznam permanentných odberných miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Pokyny pre ľudí využívajúcich elektronický rezervačný systém na testovanie v Žiline - Možnosť prihlásiť sa prostredníctvom elektronickej rezervácie termínov na antigénové testovanie počas víkendu od 10. do 11. apríla v Žiline je na dvoch vybraných odberných miestach.

Postup pri prihlásení:

 • V mape odberných miest na internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/ sú vyznačené odberné miesta s možnosťou elektronickej rezervácie zelenou ikonou. Po kliknutí na konkrétne odberné miesto sa zobrazí názov odberného miesta a hyperlink do elektronického rezervačného systému. Na prihlásenie je možné využiť aj priame linky na odberné miesta (uvedené nižšie, prípadne pod mapou na stránke koronavirus.zilina.sk).
 • Pri prihlasovaní dbajte na to, aby ste uviedli korektné a správne osobné a kontaktné údaje. Zadajte vybraný deň testovania a preferovaný čas z voľných, ktoré vám systém ponúkne.
 • Dôležitý je e-mail pre spätné potvrdenie rezervácie a vaše mobilné telefónne číslo, kde príde v deň testovania pripomienková SMS.
 • V prípade správne uskutočnenej rezervácie sa na monitore počítača objaví hláška, ktorá o tom informuje.
 • E-mail potvrdzujúci registráciu nemusí prísť okamžite, treba preto počkať.
 • E-mail s potvrdením termínu testovania príde každému prihlásenému občanovi. V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný!
 • Pre prípad technických problémov s registráciou je od 9.00 do 18.00 hod. k dispozícii e-mail: hovorca@zilina.sk.
 • Upozornenie: Odberové miesta, ktoré sú v mape vyznačené zelenou ikonou a nie je možné v nich vykonať elektronickú rezerváciu na testovanie, aktuálne naplnili kapacitu prihlásených.
 • Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu.
 • Žiadame, aby ste na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.
 • Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.
 • Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na testovanie - (po kliknutí budete presmerovaní do elektronického rezervačného systému):

Vytvorené: 7.4.2021 | Naposledy aktualizované: 7.4.2021

Členenie podľa životných situácií

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Životné situácie

Členenie podľa odborov úradu

Životnými situáciami občanov sú napríklad uzavretie / rozvod manželstv, narodenie dieťaťa apod. pre podnikateľov to môžu byť napr. začiatok podnikania, oznámenie daňovej povinnosti.
Odbory úradu